РусскийУкраїнська

Оцінка виробничого обладнання, виробниче обладнання, оцінити виробниче обладнання, оцінка промислового обладнання

Оцінка виробничого обладнання


Залежно від ролі, що виконується обладнанням на виробництві, воно підрозділяється на енергетичне (силове) і виробниче.


Енергетичне обладнання виробляє енергію. Воно ділиться на первинні двигуни, які перетворять потенційні сили природи (вітру, води, сонця) і палива в механічну енергію, і вторинні двигуни, які перетворять один вигляд енергії в іншій.


Первинні двигуни розділяються на теплові, водяні, вітрові, ядерні, сонячні, приливні. Серед теплових двигунів виділяють парові і газові, які можуть реалізовуватися у вигляді парових і газових турбін і у вигляді поршневих двигунів.


Вторинні двигуни — це генератори постійного і змінного струму і електромотори. Генератори перетворять механічну енергію первинних двигунів в електричну, а електромотори відповідно — в механічну.


Окрім двигунів до складу енергетичного обладнання входять казани, газогенератори, трансформатори і електроапарати (реалізують електротермічні і електрохімічні процеси). Виробниче обладнання - це знаряддя праці, які безпосередньо впливають на предмет праці в процесі виробництва продукції. До складу виробничого обладнання входить обладнання загального призначення, яке може бути використане в різних галузях (наприклад, металообробні верстати), і спеціалізоване, призначене лише для певної галузі (наприклад, ткацькі верстати). До виробничого обладнання відносяться також вимірювальні і регулюючі прилади, підйомно-транспортне і навантажувально-розвантажувальне обладнання, деякі інші види обладнання. Для характеристики оснащеності підприємств обладнанням виробничим і мірі його використання застосовується система статистичних показників, до яких належать коефіцієнт використання парку встановленого обладнання, коефіцієнт змінності роботи обладнання, показник ефективної максимально тривалої потужності, показник середньої фактичної потужності, коефіцієнт використання обладнання по потужності і за часом, інтегральний коефіцієнт використання обладнання, показник енергетичної потужності, обслуговуючої виробничий процес, потужність механічного і електричного приводів.


 Компанія BGT consulting проводить оцінку будь-якого виробничого обладнання.